Drewno do budowy domów szkieletowych

drewno na domy szklieletowe

Budowa domów metodą szkieletową jest coraz bardziej popularna. Ta technologia niesie za sobą szereg korzyści. Po pierwsze, postawienie domu jest o wiele tańsze, niż budowanie go z pustaka. Po drugie, dom może powstać w zaledwie 2-3 miesiące, nie trzeba czekać na niego rok czy dwa. Po trzecie, dom można wybudować w każdej chwili. Budowa tradycyjnego domu wiąże się z przeprowadzaniem prac w lecie, gdy nie padają deszcze. I po czwarte: dom szkieletowy można bardzo łatwo rozbudować, bez przeprowadzania skomplikowanych robót. To wszystko wynika z metody budowy. W „kanadyjczyku” najpierw stawia się drewniany szkielet, po czym „wypełnia się” ściany i buduje dach. Czy drewniany szkielet jest wystarczająco mocny, by być bazą domu?

Specjalne przygotowanie drewna

Drewno do budowy domu szkieletowego nie jest wybierane przypadkowo. Do tego celu używa się drewna z drzew iglastych, które odpowiednio się przygotowuje. Drewno jest suszone w specjalnych piecach. Po ci się to robi? Drewno i tak wysychałoby z czasem, a co za tym idzie „pracowałoby” i zmieniało swoją strukturę. Dlatego lepiej budować dom z drewna, które już osiągnęło swoje docelowe parametry, aby szkielet domu był stabilny i nie zmieniał się, gdy już zamieszkają w nim domownicy. Odpowiednie przygotowanie drewna skutkuje też jego odpornością na działanie szkodników czy grzybów. Co ważne, drewno jest też struganie w specjalny sposób. Dzięki odpowiedniej obróbce ma ono śliską i gładką powierzchnię. To z kolei wpływa chociażby na jego mniejszą palność. Płomień nie może łatwo strawić drewna, tylko prześlizguje się po gładkiej powierzchni.

Technologie budowy

Aby szkielet był mocny i wytrzymały potrzebne są odpowiednie technologie budowy. Najlepsze firmy budujące domy szkieletowe korzystają z wielu tradycyjnych metod pracy z drewnem, ale udoskonalają je nowoczesnymi rozwiązaniami. Wybierając firmę do budowy swojego domu warto zaufać komuś z doświadczeniem, kto będzie w stanie rozwiać każdą naszą wątpliwość dotyczącą stosowanego drewna.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /wp-content/themes/apis/footer.php on line 66